Články za rok 2018 | RSS


Nejste přihlášen(-a)

PPM: Fulleros - MFF 14:7

2018-10-24 (vysledky)

více >>>

PPM: MFF - Tempo B 6:1

2018-10-09 (vysledky)

Pole tentokrát funguje prakticky bez chyb. Na pálce nám trvá delší dobu start, tak je ve trojce stále stav bez bodu. Ve čtyřce a pětce ale balón už trefujeme a ve spojení s ulejvkami a nějakou tou chybou se povede dotlačit celou řádku bodů. Zápas končíme předčasně pro tmu. And, special thanks goes to Bíb for special game start ;-)

více >>>

PPM: EXBATS - MFF 11:10

2018-10-01 (vysledky)

Zápas, který jsme měli dobře rozehraný. Narcisovi ovšem v šestce odešla ruka a tak sedmibodový náskok, jak to říct slušně, pouštíme. Tady chyběl druhý nadhoz...

více >>>

PPM: MFF - Pikes 7:21

2018-09-25 (vysledky)

více >>>

PPM: Spectrum B - MFF 8:6

2018-09-21 (vysledky)

Soupeři se scházejí ve slepené sestavě. Pomalé nadhozy ale nedokážeme dost tvrdě vracet, zatímco soupeřovi pálkaři ukazují své kvality. V zápase nevalné úrovně odcházíme po zásluze dole.

více >>>

PPM: Kotlářka B - MFF 8:7

2018-09-20 (vysledky)

V obraně začínáme se Svatym na prkně, jehož nadhozy zpočátku lítají trochu divoce. Občas se sice povede soupeře udržet, ale soupeři na mety zdarma skórují v prních dvou směnách celkem pěkrát. Naštěstí se nám hlavně pomocí krátkých her podaří kontrovat a po dvou směnách je srovnáno 5:5. Na prkno nastupuje Narcis a obrana se uklidňuje. Ve čtyřce Pářa zbaběle utíká zaplatit parkování, nehledě na Bíbova bolavá záda a Pepanovu nataženou nohu. Na pálce ovšem tlak polevuje, soupeřův nadhazovač se rozházel, tedy se nemůžeme pořádně trefit. Zamrzí také nepřesně vyhlášený aut Svatyho při ulejvce místo save na jedna, který zabrzdil náš útok v pětce. V šestce se odehraje důležitý moment zápasu: na dva auty přichází meta zdarma, a po ní následuje odpal, který projde až za vnější pole, a protože ploty nejsou a hraje se pořád, tak soupeři dvakrát skórují. V sedmičce obsadíme dvojku a trojku, ale na dva auty se odpal nezadaří a tedy odcházíme těsně poraženi.

více >>>

PPM: MFF - Eagles B 0:9

2018-09-11 (vysledky)

První dvě směny se trápíme v poli. Narcisovi to nehází a pole přidá pár chyb, tedy tečeme 0:4. Nadhozu se chopí Svaty a po první - rozhazovací - směně to vypadá bledě, dostáváme další čtyři body po dalších chybách pole. Další směny se ale kousneme a nechceme připustit rozdíl. Svaty zpřesňuje a pálkaři se s jeho stoupáky hůře vyrovnávají. Na pálce je to ovšem jiný příběh: Standa nám to zkrátka nepůjčí, a tak jen málo nadhozů se povede vrátit do pole. V poli po zlepšeném výkonu pouštíme už jen jeden bod, povede se odvrátit rozdíl, a tak dohráváme sedmičku už kompletně pod světly. Světla tedy nacvičená na příští týden, kdy nás pod nimi čekají dva zápasy.

více >>>

PPM: MFF - Býčí Žlázy 5:8

2018-09-04 (vysledky)

Po prázdninách se naplno ukazuje naše polařská a pálkařská forma. Ani jedno z toho není oslnivé: v poli se balony daří spíš vyrážet, baterie Narcis-Bíb leccos pozapomněla a na pomalé soupeřovy nadhozy spíše čudlíme než co jiného. Škoda, tenhle soupeř byl k poražení.

více >>>

PPM: MFF - Fulleros 6:4

2018-07-11 (vysledky)

více >>>

PPM: MFF - Kotlářka B 10:0

2018-06-19 (vysledky)

Co k výsledku dodat? Pole funguje, chyby se nám vyhýbají. Máme trochu štěstí, když soupeřovy odpaly padají do rukavic zadních polařů. Na pálce vyrábíme osm bodů během prvních tří směn, ale po střídání nadhazovače se pálka trochu zadrhává. V šestce ale Mára vyšle "matfyzák" a o rozdíl je postaráno.

více >>>

PPM: MFF - Radotín B 11:8

2018-06-12 (vysledky)

Před zápasem přichází telefonát od Prsáče, který je sice na hřišti, ale na jiném než zbylých 17 borců. Naštěstí máme v rukávu polomrtvolu Kaslíka, který se sice přišel jen dívat, ale dvě směny si střihne na jedničce, než Prso dorazí. První dvě směny nám v poli utíkají. Soupeři sem tam něco trefí, Majkl úřaduje na trojce, a rázem tečeme 1:5. Je tedy čas na pálce nasadit osvědčnou zbraň: ulejvky. Roztočíme čertovo kolečko, mimo jiné i s "HR ulejvkou", a rázem po čtyřce vedeme 8:5. Dále se v poli už vede, na pálce ještě pár bodů přidáme, a v poslední směně soupeře k ničemu nepustíme. Je třeba vyzdvihnout Bíbův excelentní výkon na postu chytače: i když od Narcise přišlo dost divokých balonů o zem, ani jeden neprošel k backstopu.

více >>>

PPM: MFF - EXBATS 5:6

2018-06-05 (vysledky)

Na začátku řešíme kvíz "rozhodčí", kdy ze svazu nikdo nepřišel, a oba týmy jsou v devíti. Nakonec nějak pískáme sami. V poli nám utíká první směna, kdy se na v IFu koukají Narcis, Prso a Pářa na lehký blooper, jak padá na antuku. Plus nějaký ten odpal a rázem tečeme o tři body. Soupeřovi pálkaři toho pak už tolik nezmůžou, a my se proti svižnému a točivému soupeřovu nadhozu na pálce prosazujeme jen zvolna. V obraně se blýskne Lojza televizním chycením odpalu skokem. Následně se ho snaží napodobit Majkl ve stylu "zamrzlý skok"; ta póza by se dala sochat. V šestce srovnáváme na 5:5, ale soupeři došmoulí ještě jeden punkt. V poslední pálce už jsme marní, tak odcházíme těsně poraženi.

více >>>

PPM: Pikes - MFF 7:3

2018-05-28 (vysledky)

více >>>

PPM: MFF - Spectrum B 3:2

2018-05-22 (vysledky)

Zatím nejhezčí zápas sezóny. V jedničce dostáváme dva body po odpalech začátku soupeřova lineupu (Narcis místo rozházení radši hledal ztracený míč v křoví), kontrujeme jedním bodem. Od té doby vládnou obrany: ani nám, ani soupeřovým pálkařům se nedaří složit více hitů. Lepíme nejdříve jeden bod na BB a chybu v poli, a pak druhý na podobnou haluz. V poli se daří, soupeřovy odpaly padají do rukavic, i baterie funguje jak má, Bíbovi se daří na chytačském postu. Směny utíkají a najednou je konec zápasu, ani nevíme jak. Více takových!

více >>>

PPM: Tempo B - MFF 8:7

2018-05-16 (vysledky)

V poli jsme odvedli standardní výkon, nějaká chyba by se našla, ale nic dramatického. Na pálce se na mety povedlo dostávat, ale nejvíce mrzí běžecké chyby.
Trochu detailu: V šestce tečeme 5:2 a vypadá to na poklidné vítězství soupeře. Ale v poslední směně se nám pálkařsky zadaří: Pepan hituje, Prochy SO, Mára trefí pěkný 2B, Narcis ulejvá, Prso také, Majkl ustojí metu, Pářa hituje, Lojza stahuje SFkem a Bíb dočistí dalším hitem. Rázem vedeme o dva body a jde se do dohrávky. Ovšem první dva soupeřovi pálkaři se dostávají na BB a 2B, a další se nepovede udržet. Tedy nakonec odcházíme zaslouženě poraženi.

více >>>

PPM: Eagles B - MFF 13:3

2018-05-09 (vysledky)

Scházíme se v osmi lidech, tedy začínáme vyjednáváním, jestli nám soupeři nepůjčí dočasnou posilu. Nechce se jim, ale nakonec půjčí a tedy můžeme hrát jakžtakž důstojně. V prvních dvou směnách se držíme: v poli vše šlape a na pálce se Lojzík blýskne tříbodovým homerunem, tedy vedeme 3:0. Na Standu nevídané. Pak pole trochu povolí směsí odpalů a drobných chyb a soupeři srovnávají. V pětce po soupeřově HR Narcise střídá na prkně Svaty. Na pálce se přestáváme prosazovat, zatímco domácí se na mety dostávají a pole žongluje trocho víc než je zdrávo. Tedy po šestce odcházíme z Krče s rozdílem; škoda, na začátku to vypadalo slibně!

více >>>

PPŽ: Radotín B - MFF 20:21

2018-04-25 (vysledky)

v tiebreku

více >>>

PPM: Býčí Žlázy - MFF 7:15

2018-04-23 (vysledky)

V půl šesté jsme na Krči v počtu osmi borců, zkoušíme čekat ale soupeři se moc nedají. Prso naštěstí doráží během první pálky. V poli předvádíme téměř bezchybný výkon, i baterie ve složení Narcis-Bíb hází pěkný standard. Prochy na dvojce nezapomene na obvyklou show s vyrážecími a kutálecími prvky. Na pálce se daří trochu méně, než bychom si přáli. Na pomalejší nadhozy soupeřova pitchera se prosazujeme jen postupně: po třetí směně lehce vedeme 5:3. V rozhazování čtyřky Hop (soupeřův chytač) svižným příhozem trefuje nadhazovače zezadu do hlavy, chvíli se zdá, že borec bude muset ven, ale nakonec - snad dobře pro nás - pokračuje. Od tohoto okamžiku se nám na pálce začíná dařit, pár met zdarma střídá Lojzův odpal a čistící tříbodový HR od Bíba. Máme dobře nakročeno na rozdíl, ale v pětce soupeři dotahují na devět bodů a tedy si zahrajeme šestku i sedmičku. Pole naštěstí velké divočiny nepovolí a na pálce ještě něco málo přidáme, tedy v pohodě zápas dovedeme do vítězství. Na pálce je třeba vyzdvihnout Prochyho 4/4 a Lojzovy 4/5. Tradiční pálkaři prostě na Žlázy neplatí...

více >>>

PPM: Radotín B - MFF 6:5

2018-04-11 (vysledky)

Po důkladné zimní přípravě jsme se sešli v devíti, když Prso zapomněl, že už je středa. V poli jsme odvedli standard, pár chyb sice bylo, ale obecně tady bych příčinu těsné porážky nehledal. Na pálce jsme se na pěkné Rosťovy podávky trápili, odpaly končily až moc často v rukavicích vnějších polařů. Vliv zimních pálkařských tréninků v JTs si každý posoudí sám. Světlou výjimkou byl - kdo jiný - Svaty, který se postaral o tři body pomocí dvou poctivých homerunů. V poslední směně tečeme o tři body, pak přichází Honzův dvoubodový HR, ale na dva auty už se víc nepovedlo. Škoda, Radotínští byli dnes určitě k poražení.

více >>>

© 2003-2019, RSS