Články za rok 2019 | RSS


Nejste přihlášen(-a)

PPM: Radotín B - MFF 11:10

2019-10-23 (vysledky)

Vyrovnaný zápas, kde se skóre přelévá ze strany na stranu. Na pálce se nejprve na Rosťu prosazujeme, Vlčákovy svižnější nadhozy začínáme posílat do pole až trochu později. V našem poli si snad každý střihneme nějakou tu chybu, ono pod světly nemáme právě moc natrénováno. Do sedmičky jdeme s mankem čtyř bodů, a ejhle, po řadě odpalů je na konci půlsměny srovnáno. V dohrávce se ale hned první soupeřův pálkař dostává na metu, a je vzápětí "matfyzem" stažen domů. Jdeme tedy domů s těsnou prohrou a s jistotou baráže o PPM. (Později se ukázalo, že ani výhra by nám od baráže nepomohla.)

více >>>

PPM: Býčí Žlázy - MFF 11:1

2019-09-30 (vysledky)

Od začátku taháme v zápase za kratší konec, když v obraně zákroky nejdou úplně hladce, a v útoku posíláme soupeřovy nabídky do rukavic polařů. Obecně se nás přestalo držet štěstí, které jsme měli v minulých dvou zápasech. Není o čem diskutovat, když po páté směně jdeme domů s rozdílem.

více >>>

PPM: Pikes - MFF 1:2

2019-09-23 (vysledky)

Posíleni o Dlouhána a Toma Gelnara, začínáme pod krčskými světly v desíti. V první směně dostáváme po hitu, SB, PB a dalším hitu bod, to ještě netušíme, že je to ten poslední. Na pálce si motáme řadu SO, evidentně se nemůžeme dobře srovnat s Michalovým točivým nadhozem. Ve trojce Kaslík přepaluje osmičku, Narcis ustojí metu, a máme nabito. Následují dva auty, a na pálku jde Svaty. Vysoký blooper za dvojku se soupeřům ztrácí ve světlech, míč padá na trávu a tak rázem vedeme. V dalších čtyřech směnách povolujeme soupeřům pouze jednoho hráče na metě, Narcisovi to hází a v poli všichni předvádíme nadstandardní zákroky. Na pálce tu je ještě naděje na skórování v šestce, ale Bíb je chycen na dvojce a Kaslík později na domácí. Domů tedy jdeme s těsným vítězstvím a dobrým pocitem.

více >>>

PPM: MFF - Spectrum B 3:1

2019-09-17 (vysledky)

Jeden z nejhezčích zápasů sezóny. Posíleni o Matěje a mladé, hned na začátku dostáváme první bod. Na pálce to na Oldovy točivé nadhozy nejde podle našich představ, ale brzy dorovnáváme. Obrana funguje nadstandardně: stačí vyzdvihnout double-play po ose Pářa-Kaslík-Bíb. I Narcisovi se na prkně vede a odpalů je poskrovnu. V pětce dotlačíme další dva body, a s trochou nervozity (nechceme přece opakovat Krč!) se povede zápas za hodinu a čtvrt dovést k zaslouženému vítězství.

více >>>

PPM: Eagles B - MFF 13:12

2019-09-11 (vysledky)

Scházíme se v osmi, hříšník Prochy se podíval na nesprávný čas. Výsledek se přelévá sem-tam: domácí slušně pálí, jak mají ve zvyku, ale na Radkovy nadhozy se prosazujeme i my. Zvlášť Pepanovi se vede, solidní hity korunuje dvoubodovým HR. Po půlce sedmičky vedeme 10:7, ale v dohrávce díky pár nepřesnostem soupeři srovnávají. V osmičce dvakrát skórujeme a vypadá to nadějně. Prvního soupeřova pálkaře outujeme, ale další se dostávají na mety. Rozhodující body nám utíkají kvůli přehozům. Škoda tohohle zápasu, krčské jsme měli na lopatě!

více >>>

Výročí softbalu v Lobkovicích

2019-09-05 (lojza)

Zdar všem, zjistil jsem, že letos je to 35 let od doby, kdy se začal v Lobkovicích hrát softball. Bylo by fajn to nějak oslavit.

více >>>

PPM: Tempo B - MFF 9:10

2019-09-04 (vysledky)

Začínáme oslabeni o Prsa, který se jel raději podívat do Neratovic. I v osmi hrajeme vyrovnaný duel: domácí v poli nepřesvědčují. Zato naše pole funguje podle možností, i Narcisův nadhoz se moc pálit nedaří. Dostáváme se do lehkého vedení a v sedmičce jdeme do dohrávky s hubeným náskokem jednoho bodu. Soupeři se dostávají na mety a za dvou autů je obsazena dvojka i trojka. I díky zaváhání běžců ale nakonec bod nedostáváme a proto jedeme z Libuše domů s vítězstvím.

více >>>

PPM: MFF - Radotín B 5:15

2019-08-28 (vysledky)

Scházíme se na hřišti v počtu menším než žádoucím. Na pálce se na Rosťovy podávky ne a ne pořádně prosadit, ani v poli nejsme nijak hvězdní. Na naše konto padne i několik HR a tak morálka klesá až ke dnu, odcházíme tedy domů po pětce. Ze zápasu utkvěla akce Narcise, kdy se na dva auty pokusil při single odpalu ukrást postupně dvojku, trojku a domácí, ale byl lapen při rundownu mezi trojkou a domácí.

více >>>

PPM: MFF - Eagles B 10:14

2019-08-27 (vysledky)

Zápas začíná telefonátem v pondělí večer, kdy se od Krčských dozvídáme, že s nimi máme zítra hrát. Z naší strany ale o tom nic nevíme. To vše roztočí kolo telefonátů, na jehož konci je výsledek: hraje se! O necelých 24 hodin později se na hřišti ukazuje nečekaná posila: Matěj s kluky. Tak jsme dokonce nad stavem, což je nevídané. Krčským chybí klíčová postava, Standa, tak na pálce dáváme i nějaké body. Soupeři ovšem také, a skóre se převaluje sem-tam. Na konci sedmičky je srovnáno a tedy si dáváme tie break. Narcisovi ovšem dochází šťáva, soupeři dávají pět bodů, a naši pálku už mentálně nedáváme. Škoda toho, kluky jsme mohli porazit, nebýt pár chyb.

více >>>

PPM: MFF - EXBATS 1:17

2019-06-25 (vysledky)

více >>>

PPM: MFF - Kotlářka 11:1

2019-06-18 (vysledky)

V solidní sestavě se opíráme do mladých z Kotlářky hned v první směně: díky trpělivosti na pálce otočíme lineup a připisujeme si hned šest bodů. V poli se naštěstí daří, a tedy ani občasný hit nevadí. Ve dvojce Svaty zařizuje další body tříbodovým opposite homerunem a pak už pálkařsky usínáme. Pole stále drží, čestný bod Kotlářky dostáváme po prohozu trojky. I když na pálce naše soustředění na konci trochu opadlo, tak v poklidu zápas dovedeme do rozdílu.

více >>>

PPM: MFF - Příbram 7:5

2019-06-16 (vysledky)

více >>>

PPM: Příbram - MFF 15:5

2019-06-16 (vysledky)

více >>>

Mistrovství světa 2019

2019-06-12 (pepan)Naprostý vrchol pro český softball; poprvé v historii hostí mistrovství světa v softballu mužů evropská země – Česká republika. Šestnáctý šampionát; souboj nejlepších pálkařů planety a nejrychlejších nadhazovačů světa zavítá do Prahy a Havlíčkova Brodu. Šestnáct týmů, které prošly kvalifikací, se střetnou v srdci Evropy. Češi se jako desetinásobní držitelé evropského zlata postaví obhájcům titulu z Nového Zélandu, stříbrné Austrálii i silné Kanadě, Argentině či Japonsku.

Mistrovství světa se bude konat v termínu 13. – 23. 6. 2019 na dvou místech v České republice.

Svoboda Park – Dolákova 555, Praha 8 (13. – 23. 6.)
Hippos Arena – Ledečská 3028, Havlíčkův Brod (14. – 21. 6.)

Officiální stránky MS

více >>>

PPM: MFF - Fulleros 4:9

2019-06-11 (vysledky)

Prvních několik směn se přetahujeme: chvíli vedeme my, chvíli soupeři. V šesté směně tečeme o dva body; v sedmičce nám obrana povoluje a soupeři bodově odskakují z dosahu. V takto těsném zápase rozhodují drobnosti, a v těch jsme dnes jednoduše nebyli lepší.

více >>>

PPM: MFF - Býčí Žlázy 10:0

2019-05-28 (vysledky)

Díky trpělivosti na pálce hned v první směně dovalíme čtyři body. Soupeři se naštěstí rozjíždějí pomaleji, Narcisovi se celkem vede a tak se střídají strikeouty a auty v poli. V další směně přidáváme další čtyři body po sérii odpalů, pak trochu polevujeme, ale stejně zápas končí jednoznačně v pětce rozdílem. Tohle vítězství jsme potřebovali!

více >>>

PPM: MFF - Pikes 4:12

2019-05-21 (vysledky)

Scházíme se na poslední chvíli, jako tradičně v devíti. První tři směny držíme vyrovnané skóre. Na ne moc svižné nadhozy soupeřova pitchera se nám nedaří rozumně odpovídat, posíláme příliš balonů do vzduchu, a sem tam se ukáže strikeout. Od čtyřky v poli propadáme: Narcis dovoluje nějaké mety zdarma a v poli si snad každý střihneme nějaký error. Tedy, po zásluze odcházíme poraženi od soupeře, kterého jsme doma měli porazit, jestli chceme prokázat příslušnost v pražském přeboru.

více >>>

PPM: Spectrum B - MFF 15:2

2019-05-17 (vysledky)

více >>>

PPM: MFF - Tempo B 1:8

2019-04-30 (vysledky)

Prvních pár směn mají navrch obrany: na Brábův svižný nadhoz si to motáme. Nejspíš Brába nedostává v áčku tolik prostoru kvůli zahraniční posile. Ve čtyřce přece jen soupeři začínají pálit a získávají pomalu navrch. Na sedmičku střídá Narcise na prkně Lojza a směnu zakončuje bez větších potíží. Náš čestný bod zajišťuje Svaty způsobem SOPB s trojmetovým přehozem jedničky + trefení příhozem při agresivním výběhu z trojky. Marně pátrám v paměti po nějakém našem odpalu :-|.

více >>>

PPM: Kotlářka - MFF 7:0

2019-04-26 (vysledky)

více >>>

PPM: EXBATS - MFF 7:3

2019-04-15 (vysledky)

V Radotíně se scházíme se v menším než žádoucím počtu, takže počty musíme řešit - řekněme - nouzově. Hned v první směně nasypeme soupeři po odpalech tři body. Útok pak zamrzá a tedy se dostávají na řadu soupeři: Narcis na prkně sice jakžtakž drží, ale občas se domácím odpal povede a v poli také nejsme bezchybní. Na dobře umísťovaný soupeřův nadhoz se nám pálit nedaří, ani ulejvky nějak nefungují, tak soupeři brzy zaslouženě otáčí a zápas v klidu dovedou do výhry. Jen škoda autu na domácí metě po Holubčákově dlouhém odpalu do pravého pole, který měl k poctivému homerunu jen pár metrů. Vůbec Holubčák ukázal, že se soft ani po letech nezapomíná :-)

více >>>

PPM: Fulleros - MFF 18:10

2019-04-10 (vysledky)

Na první zápas se scházíme v jedenácti lidech. Ze začátku pole Svatyho na prkně moc nepodrží, tedy brzy tečeme. Na Mikšu se ovšem brzy prosazujeme a tak nutíme soupeře střídat. Fulleros ve tlaku na pálce nepolevují, zato u nás se přísun bodů zpomaluje. Rozhodčí kuriózně v pětce zjišťuje, že házíme z holčičího prkna, a přesouvá nás do správných mezí. Chceme si užít zápas až do konce, tak kolem desáté večer zajišťujeme, že se bude hrát i sedmička. Jako bychom přes zimu nic nezapomněli.

více >>>

© 2003-2019, RSS